Przedszkole w Malborku przy ulicy Szerokiej

dzieci bawiące się w przedszkolu

Przedszkole Językowe Montessori House w Malborku mieści się przy ulicy Szerokiej 33 B. Stworzyliśmy placówkę, w której realizowane są zasady pedagogiki Marii Montessori, włoskiej lekarki, która zrewolucjonizowała proces edukacyjno-wychowawczy dzieci. Staramy się zapewnić naszym podopiecznym harmonijny rozwój oraz wspierać kreatywne poznawanie świata. Nasze przedszkole to miejsce znakomicie przygotowane do realizacji tak niekonwencjonalnych metod. Stworzyliśmy dzieciom przyjazne warunki oraz miejsce, gdzie mogą w naturalny sposób realizować swoje pomysły.

Jesteśmy przedszkolem, które oferuje szeroki wachlarz zajęć wspomagających rozwój dziecka. W naszym programie nauczania znajdują się lekcje języka hiszpańskiego, zajęcia sportowe, zajęcia rytmiczno-muzyczne, język angielski, logopedia, terapia z udziałem zwierząt, festyny, przedstawienia oraz zajęcia florystyczne. Ponadto organizujemy fascynujące wycieczki dla naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszej społeczności i zapewnienia dziecku możliwości rozwoju i nauki w przyjaznym środowisku.

Dlaczego metoda Montessori?

Nasze przedszkole nie jest typowym miejscem edukacyjno-wychowawczym. Stawiamy na indywidualność oraz kreatywność, które w dorosłym życiu odgrywają niebagatelną rolę. Mobilizujemy naszych podopiecznych do wytyczania i realizowania własnych dróg, wiodących do poznawania świata, czy wykorzystywania zdobytej wiedzy. Nie krytykujemy wykonanych zadań i nie oceniamy negatywnie, ale raczej wspieramy i zachęcamy do samodzielnej pracy.